niedziela, 16 grudnia 2012

MAGIA GÓR


W naszym świecie, pełno jest miejsc pięknych, wyjątkowych...miejsc, do których pragnie się wracać.
Niektórzy z nas za cud natury uważają bezkresne oceany, tajemnicze dżungle czy złociste plaże. Jednak  spora część z nas ponad wszystko ceni sobie piękno gór, których magię można poznać wtedy, gdy zacznie oddychać się prawdziwym, górskim powietrzem.
Bo z miłości do górskich szlaków nie da się wyleczyć, trzeba nauczyć się z tym żyć.
Jeśli podąża się drogą na pierwszy szczyt, potem pragnie się zdobywać te trudniejsze i wyższe. A w marzeniach stąpa się po tych niezdobytych..Mimo, iż dzieli nas wiele, łączy jeszcze więcej. Nazywa się to miłością. I czy jest to miłość do gór, morza czy zachodów słońca jedno jest pewne. Ona nas uszczęśliwia.

***************************************************************

Moją miłością są właśnie One. Piękne, tajemnicze i urokliwe, ale i zarazem niebezpieczne Tatry.
Tutaj wszystko jest inne, lepsze. Ma głębszy sens i niezapomniany charakter.
Czy da się zapomnieć smak polskich oscypków albo zapach grzanego wina, które nigdzie nie smakuje tak, jak na narciarskich stokach? Czy biały, migoczący puch sprawia nam tyle radości ile ten tatrzański, po którym szusujemy na snowboardzie?
To wszystko magiczne, niezapomniane, do czego pragniemy powracać na nowo jest tu- w Tatrach.  I tylko tutaj każdy z nas staje się małym dzieckiem, które wszystkiego chce dotknąć, zobaczyć i spróbować. A w oczach każdego turysty dostrzega się iskierki radości, te same, które znajdziesz w  oczach dziecka czekającego na Świętego Mikołaja:)


                                         2 komentarze: